ورود به دنیای امنیت سایبری (SANS SEC ۳۰۱)

فراگیران این دوره‌ی آموزشی مفاهیم پایه‌ای امنیت در فضای سایبری را می‌آموزند و با اصطلاحات تخصصی این حوزه آشنا می‌شوند. در پایان این دوره آموزشی فراگیران از دانش کافی برای شناخت تهدیدات و تشخیص اقدامات لازم در مواجهه با این تهدیدات، برخوردار خواهند شد.

ادامه مطلب

 

دوره ضروریات لینوکس

لینوکس یکی از محبوب‌ترین سیستم‌‌عامل‌ها در دنیای امروز است و روز به روز نیز بر محبوبیت این سیستم‌عامل افزوده می‌شود. یکی از عوامل مهم این محبوبیت متن باز بودن این سیستم‌عامل است که افراد زیادی در سراسر دنیا می‌توانند به توسعه آن کمک کنند و حتی سیستم عاملی متناسب با نیاز های کسب و کار خود را توسعه دهند . در این دوره آموزشی بسیاری از مباحثی که یک مدیر سرور لینوکسی نیاز دارد با آنها آشنا باشد تشریح شده است و با گذراندن این دوره یک شخص، توانایی کامل در ایجاد و مدیریت یک سرور لینوکسی را خواهد داشت. سرفصل‌های این دوره منطبق بر آزمون ۰۱۰ Linux Essentials و آزمون ۱۰۱ دوره LPIC-۱ موسسه LPI می‌باشد.

ادامه مطلب

 

دوره ضرورت‌های امنیتی فضای سایبری (CSCU)

هر کاربر رایانه باید طریقه حفاظت از دارایی های اطلاعاتی خود و نحوه اتصال ایمن به سیستم های دیگر را در شبکه بداند. دوره آموزشی CSCU دانش امنیت اطلاعات و شبکه یک کاربر رایانه را در استفاده از منابع رایانه ای در داخل شبکه سازمان و یا حین اتصال به اینترنت ارتقا می‌دهد. اخذ گواهینامه این دوره، گواهی می دهد که دارنده این مدرک، شایستگی و دانش استفاده امن از سیستم‌ها و شبکه‌های کامپیوتری را دارا بوده و مفاهیم ضروری امنیت IT را می داند.

ادامه مطلب

 

دوره آموزشی ارزیابی امنیتی برنامه‌های تحت وب

با گسترش روز افزون تجارت الکترونیک و ارتباطات و فضای سایبری اکثر سازمان‌ها نیاز به فعالیت در فضای سایبری را جهت پیشرفت برای خود ضروری می‌دانند. یکی از پرکاربردترین این فضاها، صفحه وب یا همان وب‌سایت هر سازمانی می‌باشد. وب‌سایت یک سازمان به همان اندازه که نکات مثبتی دارد می‌تواند به دلیل حملات موجود در سطح وب و همینطور ضعف‌های خود سیستم ، خطر ساز نیز باشد. از همین رو دوره‌ای جهت شناخت خطرات موجود در صفحه وب و همینطور نحوه شناسایی این خطرات در وب‌سایت و برطرف کردن آن‌ها برگزار می‌گردد.

ادامه مطلب

 

دوره آموزشی کدنویسی امن

فراگیران این دوره‌ی آموزشی می‌آموزند که چگونه برنامه‌ی کاربردی امن طراحی، پیاده‌سازی و به‌سازی کنند. فراگیران در پایان این دوره آموزشی با متدها و استانداردهای برنامه‌نویسی امن آشنا می‌شوند و به سطح مهارت اولیه برای بررسی مشکلات امنیتی قطعه کدهای برنامه دست می‌یابند. این دوره آموزشی به طور مجزا برای هریک از زبان‌های Java, C++, php و NET. برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب

 

دوره آموزشی برنامه‌نویسی امن اپلیکیشن اندروید

فراگیران این دوره‌ی آموزشی می‌آموزند که چگونه برنامه‌ی کاربردی امن طراحی، پیاده‌سازی و به‌سازی کنند. فراگیران در پایان این دوره آموزشی با متدها و استانداردهای برنامه‌نویسی امن آشنا می‌شوند و به سطح مهارت اولیه برای بررسی مشکلات امنیتی قطعه کدهای برنامه دست می‌یابند.

ادامه مطلب

 

دوره راهبر شبکه‌ی‌ کامپیوتری (NETWORK PLUS)

فراگیران این دوره‌ی آموزشی می‌آموزند که چگونه ارتباط بین دو یا چند رایانه برقرار می‌شود؛ با استانداردها و پروتکل‌ها و تجهیزات شبکه آشنا می‌شوند. در پایان این دوره آموزشی فراگیران از دانش کافی برای راه‌اندازی و مدیریت شبکه‌ای با مقیاس کوچک برخوردار خواهند شد.

ادامه مطلب

 

دوره آموزشی ابزارهای اسکنر آسیب‌پذیری‌های امنیتی Acunetix و ZAP

امروزه اکثر سازمان ها جهت معرفی، رونق کسب و کار، جذب مشتری و حتی انجام بسیاری از خدمات خود از وب سایت یا محیط های دیگر در اینترنت استفاده می کنند. این محیط های مجازی، در کنار فواید خود خطراتی را نیز به همراه دارد. امن نبودن آن ها موجب افشای اطلاعات و خطرات دیگری می شود که جهت جلوگیری از آن ها، ابزارهایی جهت شناخت آسیب پذیری های مختلف و راه های نفوذ به آنها توسط چند شرکت معتبر طراحی و معرفی شده است. از جمله این ابزار ها می توان به Acunetix و ZAP اشاره کرد که موجب سهولت تشخیص آسیب پذیری ها و راه های نفوذ برای کارشناسان امنیت سازمان خواهد بود. لذا در این دوره آموزشی با نرم افزار‌های ZAP و Acunetix آشنا شده و یاد می‌گیرید که چطور بوسیله آن می‌توانید حملات و نفوذ (هک) را شبیه‌سازی کرده و بدین شکل نقاط ضعف مربوط به وب‌سایت‌ها و برنامه‌های وب خود را یافته و آن‌ها را حل کنید.

ادامه مطلب

 

دوره آموزشی حرفه‌ای سیسکو CCNP Pack

دوره‌های آموزشی تجهیزات شرکت سیسکو  شامل چهار سطح (Entry, Advance, Professional, Expert) و دوازده دسته آموزشی (از جمله: Architect, Cloud, Date Center, Security, Routing & Switching, Design,..) می‌شوند. شرکت‌کنندگان در دوره آموزشی Cisco Certified Network Professional یا همان CCNP افرادی هستند که در گذشته دوره‌های مقدماتی و پیشرفته‌ی دسته آموزشی مورد علاقه خود را گذرانده‌اند و اکنون بعد از کسب تجربه‌ای حداقل یک‌ساله، برای آموختن نکات بیشتر و کنترل شبکه‌های بزرگتر آماده می‌شوند.

ادامه مطلب

 

دوره آموزشی ارزیابی امنیتی اپلیکیش‌های تلفن همراه (تحت سیستم‌عامل اندروید)

امروزه با توجه به نقش گسترده تلفن‌های همراه هوشمند و برنامه‌های کابردی آنها در زندگی روزمره، امنیت و قابلیت اعتماد آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در سال‌های اخیر، اندروید بین سیستم‌عامل‌های تلفن‌های همراه هوشمند بیشترین سهم از بازار فروش را به خود تخصیص داده و به هدف مناسبی برای مهاجمان تبدیل شده است تا با توسعه‌ی برنامه‌های آسیب‌پذیر یا بهره‌برداری از آسیب‌پذیری‌های موجود، امنیت و حریم خصوصی کاربران را به مخاطره بیاندازند. بر همین اساس، در این دوره آموزشی قصد داریم با آگاهی‌رسانی و آموزش نحوه‌ ارزیابی امنیتی برنامه‌های کاربردی اندروید گامی مؤثر در جهت ارتقای دانش مخاطب‌ها در زمینه‌ی امنیت نرم‌افزارهای اندرویدی برداریم. این دوره آموزشی که طی ۳ الی ۴ روز و به صورت کارگاهی برگزار می‌گردد، به معرفی مراحل لازم در ارزیابی امنیتی برنامه‌های کاربردی اندروید و ابزارهای مورد نیاز در هر مرحله به‌صورت نظری و عملی می‌پردازد. همچنین به منظور درک بهتر در فضای واقعی از اپلیکیشن‌های واقعی مورد استفاده عموم به منظور انجام تست استفاده می‌گردد.

ادامه مطلب

 

دوره هک قانونمند (CEH)

مدرک CEH یکی از معتبرترین مدارک شرکت EC-Council می‌باشد. دوره CEH بر روی تکنیک‌ها و تکنولوژی‌های هک از دیدگاه حمله تکیه می‌کند. در دورهCEH ، دانشجویان با چک لیست‌های امنیتی آشنا شده و توانایی بررسی سیستم‌های امنیتی موجود را کسب می‌نمایند و قادر به شناسایی آسیب پذیری‌های سیستم و تعیین وضعیت امنیتی یک سازمان با استفاده از تست‌های نفوذ هستند. همچنین با استفاده از حمله به سیستم‌ها، روش‌های دفاعی نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
دورهCEH ، پیش نیاز بسیاری از دوره های امنیت اطلاعات است.

ادامه مطلب

 

دوره آشنایی با تکنیک‌های مهندسی اجتماعی و روش‌های مقابله با آن

مهندسی اجتماعی، سوء استفاده زیرکانه از تمایل طبیعی انسان به اعتماد کردن است که در آن، مهاجم به جای استفاده از روش‌های معمول و مستقیم نفوذ و جمع‌آوری اطلاعات و عبور از دیواره آتش برای دسترسی به سیستم‌های سازمان و پایگاه داده‌های آن، از مسیر انسان‌هایی که به این اطلاعات دسترسی دارند و با استفاده از تکنیک‌های فریفتن آنها، به جمع‌آوری اطلاعات در راستای دستیابی به خواسته‌های خود اقدام می‌کند. هدف از برگزاری این دوره، آشنایی با مفاهیم و روش‌های مهندسی اجتماعی و شیوه‌های مقابله موثر با آن‌ها در دنیای پیچیده امروز فضای سایبری است.

ادامه مطلب

 

دوره راهبردها و مبانی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)

هدف از این دوره، آشنایی کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات با مفاهیمی همچون تاریخچه استاندارد و مفهوم فرآیند و دیدگاه فرآیندگرا است. در این دوره ضرورت حرکت به سمت سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب

 

دوره آشنایی با تهدیدات سایبری و ضروریات و مبانی امنیت فضای تبادل اطلاعات

امروزه استفاده از انواع سیستم‌های مدرن کامپیوتری نظیر کامپیوترهای رومیزی، گوشی‌های هوشمند تلفن همراه، و تبلت‌ها گسترش بسیاری یافته است. متناسب با آن، استفاده از شبکه‌های مجازی، تجارت الکترونیک، و نرم‌افزارهای مبتنی بر گوشی‌های هوشمند نیز متداول شده است. با توجه به فراگیری استفاده از فناوری اطلاعات در میان عموم افراد جامعه، آشنایی با تهدیدات فضای سایبری و نیز مفاهیم و مبانی امنیت فضای تبادل اطلاعات، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای آحاد جامعه محسوب می‌شود.

ادامه مطلب