چاپ        ارسال به دوست

انتشار Firefox ۷۴ به همراه اصلاحات امنیتی و Facebook Container توسط موزیلا

این هفته، موزیلا نسخه به‌روز‌ شده مرورگر Firefox خود را منتشر نمود. با انتشار Firefox ۷۴، موزیلا نه تنها بسیاری از نقص‌های امنیتی را برطرف کرد، بلکه تغییرات دیگری نیز اعمال نمود. مهمترین این تغییرات، اضافه کردن افزونه "Facebook Container" می‌باشد. با انتشار Firefox ۷۴، موزیلا رسماً افزونه Facebook Container را در دسترس عموم قرار داد.  بنا به گفته موزیلا، Facebook Container، یک افزونه مرورگر است که مانع از ردیابی کاربران توسط فیسبوک می‌شود. در حالی که فیس‌بوک، ردیاب‌ها را در وب‌سایت‌های مختلف قرار می‌دهد، این افزونه ویژه، در کل مانع از آن می‌گردد.

 موزیلا برای اولین‌بار، Facebook Container را در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی کرد. در حال حاضر این افزونه دارای یک پایگاه بزرگ کاربران می‌باشد. با این وجود، موزیلا از همه کاربران برای نصب این افزونه خاص دعوت می‌کند. به غیر از ویژگی‌های فوق، موزیلا همچنین چندین آسیب‌پذیری امنیتی را با Firefox ۷۴ برطرف کرد. این موارد، شامل چند آسیب‌پذیری شدید بود.

این موارد شامل رفع آسیب‌های ایمنی حافظه می‌شود که بر Firefox ۷۳  و Firefox ESR ۶۸.۵ با شناسه‌های CVE-۲۰۲۰-۶۸۱۴ و  CVE-۲۰۲۰-۶۸۱۵ و دو نقص استفاده پس از آزادسازی با شناسه‌های CVE-۲۰۲۰-۶۸۰۵ و CVE-۲۰۲۰-۶۸۰۷ و آسیب‌پذیری دیگر با شناسه CVE-۲۰۲۰-۶۸۰۶ که منجر به خرابی حافظه می‌شود، تاثیر می‌گذارد. همچنین، موزیلا چندین نقص با شدت متوسط و یک آسیب‌پذیری با شدت کم را با نسخه جدید مرورگر مذکور برطرف کرد. با این به‌روزرسانی، کاربران می‌توانند به صورت دستی، مرورگرهای خود را از طریق Menu > Help > About Firefox به‌روز کنند.

منبع:https://latesthackingnews.com


 دسته‌ها: آسیب پذیری‌ها 


١٨:٠٠ - پنج شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٣١٥    /    تعداد نمایش : ٢٥خروج