چاپ        ارسال به دوست

افشای اطلاعات شخصی صدها نفر از سیاستمداران آلمانی در توییتر توسط هکر‌ها

آلمان با بزرگترین هک در طول تاریخ خود مواجه شده است. گروهی از هکرهای ناشناخته، داده‌های شخصی بسیار حساس را از بیش از ۱۰۰ سیاستمدار آلمانی، از جمله Angela Merkel، صدراعظم آلمان،Dietmar Woidke  نخست وزیر ایالت براندنبورگ، همچنین هنرمندان آلمانی، روزنامه‌نگاران و افراد مشهور یوتیوب، فاش کرده‌اند.

این داده های نشت شده که در یک حساب توییتر منتشر شده بود (0rbit_@)  و به تاریخ قبل از اکتبر ۲۰۱۸ بر می‌گشت شامل شماره‌های تلفن، آدرس‌های ایمیل، چت‌های خصوصی، صورتحساب‌ها، اطلاعات کارت اعتباری و عکس‌های شناسه قربانیان می‌باشد.

اگرچه هنوز مشخص نیست که چه کسی این هک دسته جمعی را مرتکب شده است و چگونه توانسته آن را انجام دهد، به نظر می‌رسد که این اطلاعات نشت شده از طریق هک کردن گوشی‌های هوشمند و به صورت غیرمجاز جمع آوری شده است.

هک مذکور تمام احزاب سیاسی آلمان که در حال حاضر در مجلس فدرال دارای نماینده می‌باشند، را مورد هدف قرار داد.

در حالی که Katarina Barley  وزیر دادگستری، این هک دسته جمعی را "حمله جدی" نامید، رسانه‌های‌ محلی گزارش می‌کنند که هیچ یک از داده‌های نشت شده نمی توانست از نظر سیاسی منفعل محسوب شود.

دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان (BSI)، که در حال تحقیق در مورد حمله است، گفت که شبکه‌های دولتی، تحت تاثیر این حادثه قرار نگرفته‌اند و به همین دلیل هویت هکرها و انگیزه آنها هنوز مشخص نشده است.

یک سخنگوی BSI در توییتر گفت: "در حال حاضر BSI این موضوع را از طریق همکاری نزدیک با دیگر مقامات فدرال، مورد بررسی قرار می‌دهد. مرکز دفاع ملی سایبری این هماهنگی مرکزی را به عهده گرفته است."

"با توجه به اطلاعات فعلی، در رابطه با شبکه‌های دولتی جای هیچ نگرانی نیست، با این حال ما به تحقیق ادامه خواهیم داد."

در میان قربانیان، افرادی همچون صدراعظم آلمانAngela Merkel ، رئیس جمهورFrank-Walter Steinmeier ، وزیر امور خارجه  Heiko Maas ، رهبر حزب سبز Robert Habeck نیز قرار داشتند که به شدت تحت تأثیر حملات هکرها قرار گرفته بودند.

علاوه بر سیاستمداران آلمانی، این حمله سرزده،  Til Schweiger بازیگر شناخته شده، دو کمدین مشهور آلمانی، Jan Boehmermann  و Christian Ehring،  همچنین ده‌ها تن از روزنامه نگاران  ZDFو خروجی‌های رسانه‌ صندوق دولتی آلمان(ARD )را تحت تاثیر قرار داد.

منبع:https://thehackernews.com


دسته‌ها:  اخبار امنیتی


١٤:٣٠ - يکشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٧٢٠    /    تعداد نمایش : ١٩٥١خروج