چاپ        ارسال به دوست

چگونه می‌توان مانع از ردیابی موقعیت مکانی شما توسط برنامه فیسبوک شد؟

هر برنامه نصب شده بر روی گوشی هوشمند شما با مجوز دسترسی به سرویس مکان‌یابی "میتواند" به طور مداوم مکان لحظه‌ای‌تان را - حتی زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید - در سابقه شما به صورت مخفیانه جمع‌آوری کند.

آیا می‌دانید که نصب برنامه فیسبوک در گوشی‌های هوشمند اندروید و iOS شما، به طور خودکار رضایت قانونی شما را برای جمع آوری سابقه مکان دقیق شما به شرکت رسانه‌های اجتماعی می‌دهد؟

تنظیماتی با نام «سابقه مکان‌یابی» در برنامه فیسبوک شما وجود دارد که به طور پیش فرض فعال شده است و اگر آگاه نباشید، به شرکت این امکان را می‌دهد تا هر حرکت شما را حتی زمانی که از برنامه رسانه اجتماعی استفاده نمی‌کنید، ردیابی کند.

بنابراین هر بار که تنظیمات مکان‌یابی سرویس GPS را در گوشی هوشمند خود روشن می‌کنید، مثلا برای استفاده از برنامه Uber یا Google Maps، فیسبوک شروع به ردیابی موقعیت مکانی شما می‌کند.

کاربران می‌توانند به صورت دستی گزینه تاریخچه مکان‌یابی فیسبوک را از تنظیمات برنامه خاموش کنند تا از این طریق از جمع‌آوری اطلاعات مکان‌یابی خود توسط فیسبوک حتی زمانی که برنامه در حال استفاده است جلوگیری کنند.

با این حال، متاسفانه غیرفعال کردن تاریخچه مکان‌یابی، برخی ویژگی‌های فیسبوک را که بر اطلاعات مکان‌یابی - مانند بررسی موقعیت مکانی نزدیک، تگ کردن مکانها در یک عکس آپلود شده، و یا در حال استفاده از قابلیت Nearby Friends  که یک ویژگی است که به دوستان این امکان را می‌دهد تا مکان‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. - نیز مختل می‌کند.

وقتی در مورد iOS صحبت می‌شود باید گفت اپل در چنین شرایطی کنترل بیشتری را در سطح دستگاه، جایی که کاربران مانع از تشخیص موقعیت مکانی توسط برنامه نمی‌شوند؛ ارائه می‌کند و این امکان را به آنها می‌دهد که انتخاب کنند آیا برنامه می‌تواند به اطلاعات مکان در پس‌زمینه دسترسی پیدا کند یا خیر.

با این حال، افرادی که از فیسبوک در اندروید استفاده می‌کنند گزینه همه یا هیچ را در هنگام به اشتراک گذاری مکان دارند، که این بدین معنی است که آنها باید دسترسی کامل فیسبوک را به داده موقعیت مکانی خود اعطا کنند یا از دیدن مکان شما توسط این شبکه اجتماعی به طور کامل جلوگیری کنند.

منبع:https://thehackernews.com


 دسته‌ها: اخبار امنیتی


١٦:٠٠ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٩٩٦    /    تعداد نمایش : ٨٢٩خروج