راه‌اندازی برنامه Hacker Plus Loyalty
یک مدیر مهندسی امنیت در فیس‌بوک، از راه‌اندازی Hacker Plus خبر داده است. فیس‌بوک، این برنامه را به عنوان یک برنامه وفاداری برای هکرهایی که در برنامه bug bounty خود شرکت می کنند، معرفی کرده است. این برنامه از ۹ اکتبر سال ۲۰۲۰ به اجرا درآمده است. بدین منظور، فیس‌بوک هکرها را در پنج گروه یا لیگ مختلف شامل: Bronze ، Silver ، Gold ، Platinum وDiamond دسته‌بندی کرده است.
 ٠٨:٠٠ - سه شنبه ٦ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
بدافزار لینوکسی Drovorub
طبق تحقیقات انجام شده، بدافزار Drovorub شامل مولفه‌های کاشت (implant)، سرور (C۲ (Command and Control، انتقال فایل، انتقال پورت و روت کیت است. زمانی‌که بدافزار بر روی سیستمی مستقر شود؛ کلاینت بدافزار یعنی مولفه implant امکان ارتباط مستقیم با زیر ساخت C۲، قابلیت آپدیت و دانلود فایل، اجرای دستور به عنوان “root” و انتقال پورت و ترافیک شبکه به هاست‌های دیگر شبکه را فراهم می‌آورد.
 ١٧:٠٠ - چهارشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
Firefox و انتشار حفاظت ردیابی تغییر مسیر
موزیلا از یکی دیگر از ویژگی‌های حفاظتی خبر داد و از این طریق، یک گام دیگر به سمت امنیت کاربر برداشت. مرورگر فایرفاکس، امکان استفاده از کوکی‌های شخص ثالث توسط ردیاب‌ها (trackers) را منع کرده است و تنها امکان استفاده از کوکی‌های شخص اول را به آن‌ها می‌دهد. به طور خلاصه، هنگامی که یک کاربر از یک وب‌سایت، به طور مثال یک وب‌سایت بررسی محصول، بازدید می‌کند و سپس تصمیم می‌گیرد محصول را خریداری کند، با کلیک بر روی لینک باید به وب‌سایت خرده‌فروشی هدف هدایت شود؛ با این حال، با ردیابی تغییر مسیر در محل، ردیاب، مستقیماً کاربر را به وب‌سایت بررسی هدایت نمی‌کند؛ بلکه ابتدا به وب‌سایت ردیاب یعنی جایی که کوکی‌ها به عنوان شخص اول بارگذاری می‌شوند، هدایت می‌نماید و پس از جایگذاری کوکی‌ها، کاربر را به سایت خرده‌فروشی مربوطه هدایت می‌کند. همه این موارد، بدون اطلاع کاربر و خیلی سریع اتفاق می‌افتد.
 ١٦:٠٠ - شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار برای کاربران اندروید! بدافزار اندرویدی BlackRock
یک تروجان جدید اندرویدی به طور گسترده‌ در حال فعالیت است تا اطلاعات شما را به سرقت ‌ببرد. این بدافزار اندرویدی با نام BlackRock، به منظور سرقت داده ها، صدها برنامه را مورد هدف قرار می‌دهد. محققان نشان دادند که این بدافزار، قابلیتهای سطح بالای سرقت داده‌ها را دارد و می‌تواند علاوه بر اعتبارنامه ورود به سیستم، اطلاعات حساس کاربران مانند داده‌های کارت اعتباری را نیز به سرقت ببرد. این تروجان ۳۳۷ برنامه مجزای اندرویدی را مورد هدف قرار داده است. این برنامه‌ها به گروه‌های مختلفی از جمله برنامه‌های بانکی، برنامه‌های رسانه اجتماعی و موارد دیگر تعلق دارند.
 ٠٩:٠٠ - دوشنبه ٦ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مورد هدف قرار دادن سیستم‌های ویندوز از طریق درایوهای فلش USB توسط باج‌افزار Try۲Cry
هشدار برای کاربران ویندوز! هنگام اتصال درایوهای فلش USB به رایانه‌های شخصی ویندوز خود مراقب باشید؛ چراکه نسخه جدید باج افزار Try۲Cry در کمین است. این باج افزار قابلیت پخش از طریق درایوهای فلش یا فایل‌های میانبر ویندوز (LNK) را دارد. این باج‌افزار که با نام Try۲Cry نامگذاری شده است، قابلیت آلوده کردن سیستم‌های دیگر را دارد. یک محقق فاش کرد که این باج‌افزار از طریق درایوهای فلش USB آلوده یا از طریق فایل‌های میانبر ویندوز (lnk.) به دستگاه‌های هدف دست میابد.
 ١٧:٠٠ - سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>