حملات تزریق مقدار بار(LVI (LOAD VALUE INJECTION
حملات LIV نوعی جدید از حملات با شناسه CVE-۲۰۲۰-۰۵۵۱ است که از آسیب‌پذیری ریزمعماری موجود در پردازنده‌های مدرن برای تزریق داده‌های مهاجم به برنامه قربانی و سرقت کلیدها و اطلاعات حساس از Intel SGX که محیطی امن برای داده‌های شخصی در پردازنده‌های اینتل محسوب می‌شود، بهره‌برداری می‌کند. این حمله همه‌ی حملات پیشین استخراج داده مانند Meltdown، Foreshadow، ZombieLoad، RIDL و Fallout را متحول کرده و همه‌ی راه‌های مقابله با این حملات را شکست داده و بی‌اثر می‌کند. در این حملات شیوه‌ی معکوس روش معمول «نفوذ و استخراج داده» از قربانی و ارسال آن به مهاجم اتخاذ شده است و مهاجم داده‌ی خود را از طریق بافرهای مخفی پردازنده به برنامه‌ی قربانی ترزیق (قاچاق) کرده و اجرای آن را برای کشف اطلاعات حساس مانند رمزعبور یا اثرانگشت قربانی hijack می‌کند.
 ١٢:٠٠ - يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
‫ سیستم‌های لینوکس خود را به‌روز کنید
پروتکل PPP به منظور برقراری ارتباطات اینترنتی روی مودم‌های دایال‌آپ، اتصالات DSL و بسیاری از ارتباطات نقطه به نقطه دیگر، از جمله پروتکل‌های مورد استفاده در VPNها به کار می‌رود. علاوه بر این، نرم‌افزار pppd می‌تواند با استفاده از برخی پروتکل‌ها مثل EAP، یک گره ارتباطی را احراز هویت کند یا اطلاعات احراز هویتی را ارسال کند.
 ١٢:٠٠ - يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تاثیر ویروس کرونا بر دنیای مجازی
شیوع ویروس کرونا جدید که برای اولین‌بار در ماه دسامبر در شهر ووهان چین دیده شد، همچنان ادامه دارد. این بیماری تاکنون موجب مرگ حدود 6 هزار نفر شده و بیش از 160 هزار نفر را در سطح جهان آلوده کرده است و همچنان نیز درحال انتشار است. این ویروس تاکنون، در بیش از ۱۲۰ کشور جهان و ازجمله در ایران دیده شده است. وزارت بهداشت ایران، نخستین مورد ابتلا و مرگ دراثر این ویروس را در واپسین روز ماه بهمن در قم گزارش کرد. در این مدت تقریبا یک‌ماهه، ویروس کرونا همچنان در حال گسترش در کشور بوده و طبق آمار رسمی، بیش از 15 هزار نفر را آلوده کرده است.
 ١٩:٠٠ - دوشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
راه‌اندازی سایت نشت داده توسط اپراتورهای باج‌افزار Nemty
باج‌افزار Nemty، برای اولین‌بار در آگوست ۲۰۱۹ به وجود آمد. نام این بدافزار پس از اضافه کردن افزونه آن بر روی نام‌های فایل رمزگذاری‌شده ایجاد شد. این باج افزار، نسخه‌های فایل‌های رمزگذاری‌شده را حذف می‌کند تا هر روش بازیابی را غیرممکن سازد. در اکتبر سال ۲۰۱۹، محققان شرکت امنیتی Tesorion ابزار رمزگشایی را ایجاد کردند که بر روی نسخه‌های ۱.۴ و ۱.۶ Nemty کار می‌کند. آن‌ها یک ابزار کار برای نسخه ۱.۵ نیز اعلام کردند.
 ١٦:٠٧ - چهارشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
‫ سوء استفاده هکرها از ترس مردم از ویروس کرونا
با توجه به شیوع ویروس کرونا که در این روزها بسیار مردم را وحشت زده کرده است هکرهای کلاه سیاه نیز از این موقعیت سوءاستفاده‌های خود را انجام داده و با استفاده از حملات گسترده مهندسی اجتماعی اقدام به سرقت اطلاعات و ... می‌کنند.
 ١٤:٣٠ - دوشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>