مراقب باشید - پخش یک بدافزار جدید اندرویدی از طریق WhatsApp
به تازگی یک بدافزار اندرویدی کشف شده است که از طریق پیام‌های WhatsApp به مخاطبین دیگر انتشار می‌یابد. این بدافزار از طریق WhatsApp قربانی، با پاسخ خودکار به پیام WhatsApp دریافتی گسترش می‌یابد و با کلیک کردن، کاربران را به وب‌سایت Google Play Store هدایت می‌کند. این برنامه پس از نصب، از قربانیان درخواست می‌کند تا به نوتیفیکیشن دسترسی یابند. به طور خاص، از قابلیت پاسخ سریع WhatApp - که برای پاسخگویی مستقیم به پیام‌های دریافتی از طریق اعلان‌ها استفاده می‌شود - برای ارسال خودکار پاسخ به پیام دریافت‌شده استفاده می‌کند. قابلیت این بدافزار به این صورت است که کاربران را درگیر یک کلاهبرداری تبلیغاتی یا تبلیغات مشترک می‌کند.
 ١١:٠٠ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
به‌روزرسانی سیاست حفظ حریم خصوصی WhatsApp توسط فیس‌بوک
WhatsApp اخیراً سیاست حریم خصوصی خود را به‌روز کرده است. با آغاز سال ۲۰۲۱ فیس‌بوک یک سال جدید کاملاً ناخوشایند و غافلگیرکننده به مشتریان خود هدیه داده است. در ۴ ژانویه ۲۰۲۱، فیس‌بوک به‌روزرسانی عمده‌ای را برای سیاست حریم خصوصی WhatsApp اعلام کرد و آن را اجرا نمود. به‌روزرسانی‌های اصلی به شرح ذیل است.
 ١٢:٠٠ - چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
استفاده از تکنیک‌های معمول هک توسط هکرهای SolarWinds
آژانس امنیت سایبری و زیرساخت (CISA) نشان داد که بدخواهان پشت حمله زنجیره تامین SolarWinds از تکنیک‌های معمول هکرها برای به خطر انداختن شبکه‌های سازمان‌های هدف، از جمله تکنیک حدس زدن رمز عبور استفاده می‌کنند.
 ٠٨:٠٠ - دوشنبه ٢٢ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
راه‌اندازی برنامه Hacker Plus Loyalty
یک مدیر مهندسی امنیت در فیس‌بوک، از راه‌اندازی Hacker Plus خبر داده است. فیس‌بوک، این برنامه را به عنوان یک برنامه وفاداری برای هکرهایی که در برنامه bug bounty خود شرکت می کنند، معرفی کرده است. این برنامه از ۹ اکتبر سال ۲۰۲۰ به اجرا درآمده است. بدین منظور، فیس‌بوک هکرها را در پنج گروه یا لیگ مختلف شامل: Bronze ، Silver ، Gold ، Platinum وDiamond دسته‌بندی کرده است.
 ٠٨:٠٠ - سه شنبه ٦ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
بدافزار لینوکسی Drovorub
طبق تحقیقات انجام شده، بدافزار Drovorub شامل مولفه‌های کاشت (implant)، سرور (C۲ (Command and Control، انتقال فایل، انتقال پورت و روت کیت است. زمانی‌که بدافزار بر روی سیستمی مستقر شود؛ کلاینت بدافزار یعنی مولفه implant امکان ارتباط مستقیم با زیر ساخت C۲، قابلیت آپدیت و دانلود فایل، اجرای دستور به عنوان “root” و انتقال پورت و ترافیک شبکه به هاست‌های دیگر شبکه را فراهم می‌آورد.
 ١٧:٠٠ - چهارشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>