چاپ        ارسال به دوست

اشکال باز کردن قفل تشخیص چهره گوشی گوگل پیکسل ۴

پیکسل ۴، جدیدترین گوشی رده‌بالای گوگل به تازگی منتشر شده است. با این حال، این گوشی که به زودی وارد بازار می‌شود، اشکال عجیبی دارد. به طور خاص، گوگل پیکسل ۴، یک اشکال در زمینه باز کردن چهره دارد که باعث می‌شود قفل گوشی با چشمان بسته باز شود. نکته جالب‌تر این است که هیچ اصلاحی برای آن وجود ندارد! این گوشی دارای چندین ویژگی خیرهکننده است که آن را محبوب می‌کند؛ با این حال، این یک مسئله امنیتی عجیب است که کاربران باید از آن مطلع باشند. در حالی که تشخیص چهره به عنوان روشی برای باز کردن قفل، در اکثر دستگاههای رده‌بالا یکی از ویژگی‌های محبوب بوده است، هیچکدام از آن‌ها اجازه باز کردن قفل دستگاه را با چشمان بسته (حداقل به طور پیش‌فرض) نمی‌دهند. اجازه دادن به این ویژگی، مشکلات جدی امنیتی را ایجاد می‌کند. بی‌ضررترین مورد، این است که همسر کاربر را قادر می‌سازد تا در هنگام خواب کاربر، قفل گوشی وی را باز کند! این موضوع کاملاً بر خلاف گوشی‌های آیفون است. در گوشی آیفون برای باز کردن قفل دستگاه، ویژگی Face ID به طور پیش‌فرض به چشمان باز نیاز دارد. اگرچه کاربران آیفون می‌توانند این تنظیم را به صورت دستی خاموش کنند.

آنچه مسئله باز کردن قفل تشخیص چهره پیکسل ۴ را جدی‌تر می‌کند، این است که هیچ سیستم شناسایی بیومتریک دیگری برای این گوشی وجود ندارد. گوگل هنگام رونمایی از پیکسل ۴، سنسور اثر انگشت را خاموش کرده است. با این حال،  با استفاده از عکس یا ماسک نمی‌توان قفل گوشی را باز کرد.

در نتیجه، گوگل به کاربران توصیه می‌کند که دستگاه‌های خود را "در جای امن" نگه دارند تا از باز کردن قفل دستگاه به طور تصادفی جلوگیری کنند. آن‌ها همچنین قول می‌دهند که به منظور بهبود باز کردن قفل تشخیص چهره کاربران، تلاش خود را ادامه دهند. شاید کاربران راهی برای مهار این اشکال در آینده دریافت کنند.

منبع: https://latesthackingnews.com


 دسته‌ها: اخبار امنیتی


١٨:٠٠ - دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٣٠٢١    /    تعداد نمایش : ٤٧٢خروج