چاپ        ارسال به دوست

دسترسی به اطلاعات بیش از ۱۲ هزار کاربر توسط هکرهای دولتی

گروه تجزیه ‌و ‌تحلیل تهدیدِ گوگل موسوم به TAG، بیان کرد حملاتی که در سه ماهه سوم سال جاری توسط عوامل تحت حمایت دولت بر روی ۱۲۰۰۰ کاربر انجام شده‌ است را شناسایی و مسدود کرده است. بیش از ۹۰ درصد کاربرانی که توسط گوگل شناسایی شده‌اند، از طریق ایمیل‌های فیشینگ مورد هدف قرار گرفته‌اند. این ایمیل‌ها می‌کوشند تا قربانیان را به ارائه گذرواژه یا سایر اعتبارات حسابشان فریب دهند.

این غول فناوری، کاربرانی همچون روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر و افراد درگیر در کمپین‌های سیاسی را ترغیب به ثبت‌نام در برنامه حفاظت پیشرفته خود (APP) می‌کند و از کلیدهای امنیتی سخت‌افزاری برای بهبود امنیت حساب‌ها و جلوگیری از ربودن فیشینگ و حساب استفاده می‌کند. گوگل خاطرنشان كرد كه هشدارها تنها به كاربران اطلاع می‌دهند که عوامل تحت حمایت دولت با استفاده از تکنیک‌های مختلف حمله مانند فیشینگ یا بدافزار، به حساب‌های آن‌ها دسترسی دارند.

یکی از اهداف گروه تجزیه‌ و ‌تحلیل TAG، مقابله با عملیات هماهنگ‌ شده اطلاعات نادرست در سرویس‌های گوگل است. این گروه، اطلاعات تهدید مربوط به این کمپین‌ها را با سازمان‌های اجرای قانون و سایر شرکت‌های فناوری به اشتراک می‌‎گذارد.

منبع:https://securityaffairs.co

 


دسته‌ها: اخبار امنیتی


١٧:٠٠ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٤١٢    /    تعداد نمایش : ١٥٠خروج