چاپ        ارسال به دوست

جاسوسی از کاربران CHROME و FIREFOX توسط افزونه‌های AVAST و AVG

اگر مرورگر Firefox یا Chrome شما دارای یکی از چهار افزونه زیر که توسط Avast و AVG (که توسط Avastخریداری شده است) ارائه شده‌اند باشند، باید در اسرع وقت آن‌ها را غیرفعال یا حذف نمایید.

  • Avast Online Security
  • AVG Online Security
  • Avast SafePrice
  • AVG SafePrice

چرا که این چهار افزونه مرورگر که به طور گسترده نیز نصب شده‌اند، داده‌های بسیاری از جمله تاریخچه دقیق مرورگر شما را جمع‌آوری می‌کنند. هر دو برنامه افزونه امنیتی آنلاین (Avastو AVGبه منظور هشدار دادن به کاربران، هنگام بازدید از وب‌سایت مخرب یا فیشینگ طراحی شده‌اند؛ در حالی که افزونه‌هایSafePrice بهخریداران آنلاین کمک می‌کنند تا در مورد بهترین پیشنهادات، مقایسه‌های قیمت، معاملات مسافرتی و کوپن‌های تخفیف از سایت‌های مختلف آگاه شوند.

اطلاعاتی که از کاربران به Avast  ارسال می‌شود شامل این موارد می‌باشد: آدرس URL  کامل صفحه‌ای که در آن قرار دارید، شناسه منحصر ‌به ‌فرد کاربر (UIDکه توسط افزونه برای ردیابی ایجاد شده است، عنوان صفحه، URL ارجاع‌دهنده، نحوه ورود به صفحه (به عنوان مثال، با وارد کردن مستقیم آدرس یا کلیک روی یک پیوند)، کد کشور شما، نام مرورگر و شماره دقیق نسخه آن، سیستم‌عامل شما و شماره دقیق نسخه آن.

از آنجا که موزیلا این افزونه‌ها را در لیست سیاه قرار نداده یا به طور خودکار آنها را از مرورگر کاربران حذف نکرده است، لذا این افزونه‌ها برای کاربران موجود فعال مانده‌اند و همچنان جاسوسی از آنها ادامه دارد.

از طرف دیگر، این چهار افزونه هنوز هم در فروشگاه وب گوگل‌کروم موجود است؛ اما کاشف رفتار مخرب این افزونه‌ها معتقد است که این چهار برنامه پس از پوشش خبری قابل توجه توسط غول فناوری حذف خواهند شد.

منبع:https://thehackernews.com


دسته‌ها: اخبار امنیتی


١٦:٠٠ - جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٤١٩    /    تعداد نمایش : ١٤٦خروج