گزارش تحلیلی بدافزار PHORPIEX
اخیراً کاربران شبکه اینترنت درگیر ‫باج‌افزاری به نام Gandcrabبودند که از طریق ایمیل منتشر می‌شد. این باج‌افزار و بسیاری از بدافزارهای دیگر از خانواده‌ای بدافزاری به نام Phorpiex (یا Trick) برای انتشار خود استفاده می‌کنند. Phorpiexیک بات‌نت است که چندین سال است با استفاده از پروتکل IRCبا سرور فرماندهی و کنترل خود ارتباط برقرار می‌کند و فرمان‌های بدخواهانه شامل دانلود سایر بدافزارها، ارسال ایمیل و کرک میل سرور را روی سیستم قربانیان اجرا می‌کند.
 ١٥:٥٦ - شنبه ٢ تير ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
‫ آسیب‌پذیری‌ سیستم‌های عامل NX-OS و FX-OS در تجهیزات سیسکو
سیسکو در روز ۳۰ خرداد، اطلاعات چندین آسیب‌پذیری حیاتی را در محصولات خود منتشر نمود. این آسیب‌پذیری ها عموما در محصولات Nexsus و Firepower و سیستم‌های عامل مربوط به آن‌ها ( NX-OS و FXOS ) شناسایی شده اند.
 ٠٨:٠٠ - شنبه ٢ تير ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب‌پذیری در Cortana: چگونه پسورد ویندوز 10 را شکسته و وارد آن شویم؟
ابزار Cortana یک دستیار هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط شرکت مایکروسافت در داخل هر نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ تعبیه شده است. محققان کشف کردند این ابزار می‌تواند به مهاجمان در شکستن پسورد و ورود به سیستم قربانی کمک کند. شرکت مایکروسافت در به‌روزرسانی که هفته‌ی قبل روز سه‌شنبه منتشر کرد، این آسیب‌پذیری در Cortana را وصله کرده است.
 ١٠:٠٠ - سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مایکروسافت راه‌حل‌های امنیتی برای مقابله با حمله‌ی Variant 4 را منتشر کرد
در به‌روزرسانی‌های منتشر شده توسط مایکروسافت برای سیستم عامل ویندوز در روز سه‌شنبه، به‌منظور جلوگیری از یک حمله‌ی اخیرا شناخته‌شده به‌نام Variant ۴، از یک ویژگی جدید رونمایی شده است. محققان چند سازمان در ماه ژانویه هشدار دادند که پردازنده‌های اینتل، AMD، ARM و چند شرکت دیگر تحت تاثیر چند آسیبپذیری قرار گرفته‌اند که به برنامه‌های مخرب اجازه می‌دهند تا مکانیسم‌های ایزوله کردن حافظه را دور زده و به اطلاعات حساس دسترسی پیدا کنند. این آسیب‌پذیری‌ها با نام‌های Spectre (Variant ۱ با شناسه‌ی CVE-۲۰۱۷-۵۷۵۳ وVariant ۲ با شناسه‌ی CVE-۲۰۱۷-۵۷۱۵) وMeltdown (Variant ۳ با شناسه‌ی CVE-۲۰۱۷-۵۷۵۴) شناخته می‌شوند.
 ٠٨:٢٥ - يکشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحلیل فنی باج افزار CryptConsole-۲۰۱۸
مشاهده و رصد فضای سایبری در روزهای اخیر در زمینه باج افزار، از شروع فعالیت نمونه‌ جدیدی ب نام CryptConsole-۲۰۱۸ خبر می‌دهد. این باج‌افزار به نام CryptConsole-Sequreنیز شناخته می‌شود.
 ١٢:٢٤ - جمعه ١٨ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>