راهنمای امداد برای رایانه های آلوده شده به باج افزار wannacry
باتوجه به آلوده شدن تعدادی از رایانه های کشور به باج افزار Wanna Cry و راهنماها و راه حل های منتشر شده در سایت های مختلف مبنی بر امکان بازیابی داده های رمز شده توسط باج افزار ها...
 ١٤:٢٠ - 1396/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
اقدامات عملی جهت پیشگیری و مقابله با باج‌افزار wannacrypt
در روزهای اخیر باج افزاری تحت عنوان wannacrypt با قابلیت خود انتشاری در شبکه کشور ها شیوع یافته است. براساس رصدهای انجام شده توسط مرکز ماهر، این بدافزار در سطح شبکه کشور ما نیز رصد شده است.
 ٠٩:٤٤ - 1396/02/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
مایکروسافت نیز بر روی مرورگرهای خود از گواهی‌نامه‌های SHA-۱ پشتیبانی نمی‌کند
در سال جاری از تاریخ ۹ می، بر روی مرورگرهای اِج مایکروسافت و اینترنت اکسپلورر ۱۱ از وب‌گاه‌هایی که با استفاده از گواهی‌نامه‌های SHA-۱ حفاظت می‌شوند، پشتیبانی نخواهد شد.
 ٢٠:٥٢ - 1396/02/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
بیش از سه میلیون موبایل اندرویدی به بدافزار جاسوسی مرتبط با چین آلوده هستند
نزدیک به سه میلیون دستگاه اندرویدی در برابر حمله ی موسوم به «مرد میانی» آسیب پذیر هستند، به گونه ای که کل دیوایس می تواند در اختیار فرد مهاجم قرار گیرد. این ابزارها در حال حاضر در قسمت های مختلف جهان حضور دارند و بیشترین تعداد آنها به ایالات متحده مربوط است.
 ١٤:١٧ - 1395/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
سوءاستفاده باج‌افزار Telecrypt از پیام‌رسان Telegram
ویسندگان Telecrypt با بهره‌گیری از یک API در Telegram اقدام به ایجاد ربات در این پیام‌رسان می‌کنند. زمانی که باج‌افزار بر روی سیستم قربانی اجرا می‌شود، Telecrypt با اجرای فرمان Ping به نشانی https://api.telegram.org/bot/GetMe و شناسه ربات ساخته شده که توسط نویسندگان آن در کد باج‌افزار جاسازی شده از برقرار بودن ربات اطمینان حاصل می‌کند.
 ٠٩:٥٢ - 1395/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>