دوره مقدماتی امنیت کاربر رایانه (CSCU)

هر کاربر رایانه باید طریقه حفاظت از دارایی های اطلاعاتی خود و نحوه اتصال ایمن به سیستم های دیگر را در شبکه بداند. دوره آموزشی CSCU دانش امنیت اطلاعات و شبکه یک کاربر رایانه را در استفاده از منابع رایانه ای در داخل شبکه سازمان و یا حین اتصال به اینترنت ارتقا می دهد. اخذ گواهینامه این دوره، گواهی می دهد که دارنده این مدرک، شایستگی و دانش استفاده امن از سیستم‌ها و شبکه‌های کامپیوتری را دارا بوده و مفاهیم ضروری امنیت IT را می داند.

ادامه مطلب

 

دوره آشنایی با تکنیک‌های مهندسی اجتماعی و روش‌های مقابله با آن

مهندسی اجتماعی، سوء استفاده زیرکانه از تمایل طبیعی انسان به اعتماد کردن است که در آن، مهاجم به جای استفاده از روش‌های معمول و مستقیم نفوذ و جمع‌آوری اطلاعات و عبور از دیواره آتش برای دسترسی به سیستم‌های سازمان و پایگاه داده‌های آن، از مسیر انسان‌هایی که به این اطلاعات دسترسی دارند و با استفاده از تکنیک‌های فریفتن آنها، به جمع‌آوری اطلاعات در راستای دستیابی به خواسته‌های خود اقدام می‌کند. هدف از برگزاری این دوره، آشنایی با مفاهیم و روش‌های مهندسی اجتماعی و شیوه‌های مقابله موثر با آن‌ها در دنیای پیچیده امروز فضای سایبری است.

ادامه مطلب

 

دوره راهبردها و مبانی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)

هدف از این دوره، آشنایی کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات با مفاهیمی همچون تاریخچه استاندارد و مفهوم فرآیند و دیدگاه فرآیندگرا است. در این دوره ضرورت حرکت به سمت سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب

 

دوره آشنایی با تهدیدات سایبری و ضروریات و مبانی امنیت فضای تبادل اطلاعات

امروزه استفاده از انواع سیستم‌های مدرن کامپیوتری نظیر کامپیوترهای رومیزی، گوشی‌های هوشمند تلفن همراه، و تبلت‌ها گسترش بسیاری یافته است. متناسب با آن، استفاده از شبکه‌های مجازی، تجارت الکترونیک، و نرم‌افزارهای مبتنی بر گوشی‌های هوشمند نیز متداول شده است. با توجه به فراگیری استفاده از فناوری اطلاعات در میان عموم افراد جامعه، آشنایی با تهدیدات فضای سایبری و نیز مفاهیم و مبانی امنیت فضای تبادل اطلاعات، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای آحاد جامعه محسوب می‌شود.

ادامه مطلب

 

دوره هک قانونمند (CEH)

مدرک CEH یکی از معتبرترین مدارک شرکت EC-Council می‌باشد. دوره CEH بر روی تکنیک‌ها و تکنولوژی‌های هک از دیدگاه حمله تکیه می‌کند. در دورهCEH ، دانشجویان با چک لیست‌های امنیتی آشنا شده و توانایی بررسی سیستم‌های امنیتی موجود را کسب می‌نمایند و قادر به شناسایی آسیب پذیری‌های سیستم و تعیین وضعیت امنیتی یک سازمان با استفاده از تست‌های نفوذ هستند. همچنین با استفاده از حمله به سیستم‌ها، روش‌های دفاعی نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
دورهCEH ، پیش نیاز بسیاری از دوره های امنیت اطلاعات است.

ادامه مطلب

 

دوره تست نفوذ و ارزیابی امنیتی

گسترش روزافزون تجارت الکترونیک و ارتباطات در فضای سایبری منجر به افزایش حملات در لایه‌های بالای شبکه مانند حملات مبتنی بر وب گردیده است. از این رو نیاز به یک دوره جامع و حرفه‌ای در زمینه امنیت و نفوذ بیش از پیش احساس می‌شد.

ادامه مطلب