هشدار مرکز ماهر به کاربران بهره‌بردار از روترهای MIKROTIK
با توجه به اطلاعیه اخیر شرکت میکروتیک در خصوص روترهای میکروتیک با سیستم عامل RouterOS v6.38.5 به قبل، نسخه جدیدی از بات‌نت Hajime فعال شده و در مقیاس وسیع اقدام به نفوذ و سوءاستفاده از این روترها می نماید.این بات با اسکن آی پی های عمومی در اینترنت و یافتن روترهای با پورت های باز ۸۲۹۱(نرم افزار winbox) و ۸۰ (وب)، از طریق سوءاستفاده از آسیب‌پذیری ملقب به "ChimayRed" اقدام به نفوذ و بهره‌برداری از منابع روترهای آسیب‌پذیر می‌نماید.
 ١٣:١٤ - دوشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار به سازمان ها و شرکتها در خصوص تهدید جدی سرویس دهنده‌های RDP بر بستر شبکه اینترنت
با توجه به تهدیدات گسترده ‌اخیر درخصوص سوءاستفاده و نفوذ از طریق پروتکل‌ RDP ازجمله شناسایی آسیب‌پذیری CredSSP و انتشار باج‌افزارهای مختلف از طریق این پروتکل،‌ تمرکز بیشتری در رصد فعالیت‌ها و حملات بر این بستر از طریق شبکه هانی‌نت مرکز ماهر صورت گرفته است...
 ٠٧:٥٩ - يکشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار مرکز ماهر در خصوص نوع جدیدی از باج افزار خطرناک با زمینه فارسی در فضای سایبر کشور
بررسی های مرکز ماهر نشان می دهد که باج افزاری موسوم به TYRANT با الهام از یک باج افزار متن باز در فضای سایبری منتشر شده است که از صفحه باج خواهی به زبان فارسی به شکل زیر استفاده می کند و طبیعتا برای هدف قرار دادن کاربران فارسی زبان طراحی شده است. این باج افزار در محیط سیستم عامل¬های ویندوزی عمل ...
 ١٤:١٠ - سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مایکروسافت نیز بر روی مرورگرهای خود از گواهی‌نامه‌های SHA-۱ پشتیبانی نمی‌کند
در سال جاری از تاریخ ۹ می، بر روی مرورگرهای اِج مایکروسافت و اینترنت اکسپلورر ۱۱ از وب‌گاه‌هایی که با استفاده از گواهی‌نامه‌های SHA-۱ حفاظت می‌شوند، پشتیبانی نخواهد شد.
 ٢٠:٥٢ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بیش از سه میلیون موبایل اندرویدی به بدافزار جاسوسی مرتبط با چین آلوده هستند
نزدیک به سه میلیون دستگاه اندرویدی در برابر حمله ی موسوم به «مرد میانی» آسیب پذیر هستند، به گونه ای که کل دیوایس می تواند در اختیار فرد مهاجم قرار گیرد. این ابزارها در حال حاضر در قسمت های مختلف جهان حضور دارند و بیشترین تعداد آنها به ایالات متحده مربوط است.
 ١٤:١٧ - شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>