هشدار به کاربران ایرانی درخصوص استفاده از نرم‌افزار اسکایپ
اسکایپ یکی از قدیمی‌ترین و بهترین برنامه‌های کاربردی برای برقراری تماس صوتی و تصویری است. با ارائه‌ی امکان تماس صوتی در تلگرام و از طرف دیگر فیلترشدن آن در ایران، بحث تماس صوتی و تصویری رایگان و استفاده از نرم‌افزارهایی همچون اسکایپ که این قابلیت را فراهم می‌کنند، دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. اما یک آسیب‌پذیری جدید در اسکایپ تحت اندروید کشف شده است که به یک مهاجم ناشناس اجازه می‌دهد تا گالری و مخاطبین کاربر را مشاهده کند و حتی لینک‌های بازشده در مرورگر را رصد کند.
 ١٤:٠٠ - يکشنبه ٢٣ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
رفع نقص مرورگر کروم سه سال پس از اولين گزارش
‫گوگل اخیرا یک نقص امنیتی در مرورگر کروم اندرویدی وصله کرده است که اطلاعات مربوط به مدل سخت‌افزاری گوشی‌های هوشمند، نسخه‌ی سفت‌افزار و به طور غیرمستقیم سطح وصله‌ی امنیتی دستگاه را افشا می‌سازد.
 ٠٨:٠٠ - يکشنبه ٢٣ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
چالش اپل برای امنیت رقبایش
هر سال لاس وگاس در ایالت نوادای امریکا میزبان نمایشگاه CES است؛ جایی که در آن محصولات جدید فناوری و تکنولوژی‌های جدید نشان داده می‌شود. بسیاری از نقش‌آفرینان عمده در صنعت فناوری از جمله Samsung، LG، Google، و Intel تصمیم گرفتند که در این نمایشگاه شرکت کرده و آخرین تکنولوژی خود را به نمایش بگذارند...
 ١٤:٠٠ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش بررسی رفتار مخرب ۳۰۰ اپلیکیشن بازی دارای شبیه ساز در فروشگاه های اندرویدی
بازی های قدیمی کنسول، دسته ای از برنامه های موجود در فروشگاه های اندرویدی هستند که به دلیل خاطره انگیز بودن آن ها، در بین کاربران اندرویدی طرفداران زیادی دارد. برای اجرای این بازی های قدیمی در محیط اندروید لازم است شبیه سازی به منظور پیاده سازی و اجرای بازی وجود داشته باشد. این فایل شبیه ساز اغلب در فایل نصبی برنامه (فایل apk) قرار دارد و پس از نصب، از کاربر خواسته می شود تا برنامه شبیه ساز را نصب نماید. با تایید کاربر، فایل ثانویه شبیه ساز روی دستگاه نصب شده و کاربر می تواند بازی کنسول را روی دستگاه اندرویدی خود اجرا کند. متاسفانه همین فرآیند به ظاهر ساده، یکی از ترفندهای مهاجمان برای سواستفاده از دستگاه کاربران و مخفی کردن رفتار مخرب خود است.
 ٠٨:٠٠ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش کامل بررسی ۲۰۰ اپلیکیشن اینستاگرامی منتشره در مارکت های ایرانی
یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در ایران اینستاگرام است. برنامه های زیادی با نام های «فالوئریاب»، «لایک بگیر»، «آنفالویاب» و عناوین مشابه برای ارائه خدمات جانبی به کاربران اینستاگرامی در مارکتهای داخلی منتشر شده است. همانطور که نام برنامه ها نشان میدهد، هدف برنامه ها عمدتا گرفتن فالوئر و لایک و... برای کاربران اینستاگرام است. پیشتر در مهرماه ۱۳۹۷، هشداری توسط مرکز ماهر با عنوان ((هشدار مرکز ماهر در خصوص برنامه های مرتبط با اینستاگرام)) منتشر گردید. در این گزارش جزییات بیشتر این بررسی ارائه می‌گردد. با توجه به زمان سپری شده از آغاز بررسی‌های فنی،‌ ممکن است تغییراتی در اپلیکیشن‌های مطرح شده و اطلاعات انتشار یافته صورت پذیرفته باشد.‬‬
 ٠٩:٠٠ - سه شنبه ٤ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>