جلسه هم‌اندیشی بررسی امنیت فضای سایبری استان مازندران

خرداد ۱۴۰۰ – دانشگاه مازندران

جلسه هم‌اندیشی بررسی امنیت فضای سایبری استان مازندران با حضور دکتر علیرضا خصالی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، دکتر مصطفی بستام رئیس مرکز آپا دانشگاه و دکتر سعید یگانگی، دکتر احسان عطائی و دکتر پیام محمودی نصر از اعضای شورای پژوهشی مرکز آپا، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و رییس مرکز مدیریت راهبردی افتا استان مازندران در محل سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه برگزار گردید.

       دکتر مصطفی بستام رییس مرکز آپا دانشگاه در این نشست ضمن ارایه گزارشی مختصر در خصوص وضعیت فضای مجازی استان، به بیان چالش‌ها و تهدیدات موجود در فضای سایبری کشور و استان پرداخت و به برخی از توانایی‌های علمی و فنی موجود در این مرکز اشاره نمود.

       دکتر خصالی نیز در این نشست به حمایت همه جانبه دانشگاه مازندران در خصوص ارتباط دانشگاه با جامعه اشاره نمود و ایجاد مرکز آپا در دانشگاه مازندران را پاسخی به این نیاز اساسی استان در مورد فضای سایبر و امنیت آن برشمرد. هم‌چنین مهندس فلاح به بیان اهمیت این مساله اشاره و حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران را در این خصوص اعلام نمود.

       در ادامه، قاسمیان مدیر افتای استان مازندران با ذکر مصادیقی از اهمیت امینت فضای سایبر در سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی این استان، پیشنهاد تشکیل کارگروه‌های تخصصی در زمینه‌های مرتبط را مطرح نمود و در پایان مقرر شد که این جلسات به طور منظم با حضور تمام دست اندرکاران حوزه امنیت فضای سایبر استان برگزار شود.