آسیب‌پذیری‌های DoS بر هسته لینوکس تاثیر می‌گذارد
اخیرا دو آسیب‌پذیری هسته لینوکس فاش شده است که هنوز وصله نشده و می‌تواند مورد سوء‌ استفاده انکار سرویس محلی قرار بگیرد. این نواقص، که هر دوی آن‌ها هفته پیش در معرض عموم قرار گرفتند، هسته لینوکس نسخه۲.۱۹.۴ و نسخه‌های قبلی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. هر دوی این نقص‌ها، آسیب‌های تفاوت اشاره‌گر NULL را نشان می‌دهند که می‌تواند توسط مهاجمان محلی مورد سوء ‌استفاده قرار بگیرند.
 ١٤:٠٠ - دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
شرکت Lenovo به دلیل نصب تبلیغ‌افزار در ۷۵۰،۰۰۰ لپ‌تاپ، محکوم به پرداخت ۷.۳ میلیون دلار شده است
در سال ۲۰۱۵، شرکت چینی Lenovo گزارش کرده است که ۷۵۰،۰۰۰ لپ تاپ از این شرکت، تبلیغ‌افزار (نرم‌افزاری که معمولا به صورت رایگان یا با قیمتی اندک در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و از طریق نمایش خودکار آگهی برای تولید‌کننده درآمد ایجاد می‌‌کند) از پیش نصب‌‌شده‌ای به نام VisualDiscovery را که توسط Superfish ساخته شده بود، بر روی سیستم خود دارند. این تبلیغ‌افزار، نقش اساسی در از بین بردن حفاظت‌های امنیتی آنلاینی که توسط کاربران بر روی لپ‌‌تاپشان نصب شده بود، ایفا می‌کرد؛ به داده های مالی دسترسی داشت؛ همچنین حمله مرد میانی را در ارتباطات خصوصی و امن ایجاد می‌کرد که به موجب آن مهاجمان ‌می‌توانستند به سیستم، دسترسی آزاد داشته و در ارتباطات رمزگذاری شده جاسوسی کنند.
 ١٥:٠٠ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحلیل فنی باج افزار PAINLOCKER
مشاهده و رصد فضای سایبری در زمینه باج‌افزار، از شروع فعالیت نمونه‌ جدیدی از خانواده‌ی Everbe به نام PainLocker خبر می‌دهد که پس از رمزگذاری فایل‌ها، به انتهای آن‌ها عبارت Pain@cock.lu].pain]. را اضافه می‌کند. بررسی ها نشان می دهد که فعالیت این باج افزار در تاریخ ۲۵می ۲۰۱۸ میلادی شروع شده و به نظر می رسد تمرکز آن بیشتر بر روی کاربران انگلیسی زبان می باشد. این باج‌افزار به جز فایل‌های موجود در برخی از دایرکتوری‌های سیستم قربانی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم نمود، تمامی فایل‌های موجود بر روی سیستم قربانی را رمزگذاری می‌کند.
 ١١:٠٠ - سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
‫ تحلیل فنی باج افزار XLOCKR
مشاهده و رصد فضای سایبری در زمینه باج‌افزار، از شروع فعالیت نمونه‌ جدیدی به نام Xlockr خبر می‌دهد. بررسی ها نشان می دهد که فعالیت این باج افزار در اواخر ماه ژوئیه 2018 میلادی شروع شده و به نظر می رسد تمرکز آن بیشتر بر روی کاربران انگلیسی زبان میباشد. طبق بررسی‌های صورت گرفته این باج‌افزار پس از اجرا، سه فایل با نام‌های Extension.dat، Updater.exe و Message.exe در یک پوشه به نام Extension، واقع در دایرکتوری Roaming ایجاد می‌کند که فرایند رمزگذاری فایل‌ها توسط فایل Updater.exe صورت می‌گیرد، اما به دلیل اینکه این باج‌افزار قادر به برقراری ارتباط صحیح با سرور کنترل و فرمان خود نیست، فایل‌ها رمزگذاری نمی‌شوند. بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که برای رمزگذاری فایل‌ها، در کدمنبع باج‌افزار، الگوریتم‌های رمزنگاری AES و RSA تعبیه شده‌اند و تنها فایل‌هایی با پسوندهای مشخص را که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم نمود، رمزگذاری می‌کند. همچنین این باج‌افزار در صورت رمزگذاری فایل‌ها پسوند آن‌ها را به .xlocker تغییر می‌دهد
 ١٠:٣٠ - سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
گوگل کروم ۷۱ امکانات امنیتی جدیدی را با خود به همراه خواهد آورد
گوگل با انتشار کروم ۷۱ به جنگ تبلیغات اینترنتی می‌رود! کروم ۷۱ در صورتی که وب‌سایتی شروع به ارائه تبلیغات نامناسب کند، با سرعت تبلیغات مورد نظر را حذف می‌کند تا از نمایش آن تبلیغات به کاربران جلوگیری و از انتشار چنین تبلیغاتی در اینترنت ممانعت شود.
 ١١:٠٠ - پنج شنبه ٨ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>