‫ ‫ بررسی برنامه‌های اندرویدی ((افزایش سرعت اینترنت))
متاسفانه برنامک‌های متعددی تحت عنوان "افزایش سرعت اینترنت" در فروشگاه‌های برنامک ‌های اندروید وجود دارند. این برنامک‌ها با ظاهرسازی و ادعاهای دروغین سعی در ترغیب کاربران به نصب برنامک را دارند اما هیچ‌کدام نمی‌توانند منجر به افزایش سرعت اینترنت شوند، چرا که چنین کاری در دنیای واقعی عملی نیست. این برنامک‌ها به محض شروع اعلام می‌کنند که سرعت اینترنت پایین است، سپس با نمایش اعلان‌هایی و بعد از چند ثانیه، ادعا می‌کنند که سرعت اینترنت افزایش یافته است. در این گزارش برنامک‌های پرنصب (۲۹ برنامک با بیش از ۱۲۷هزار کاربر) در این زمینه مورد بررسی قرار گرفته و نشان داده شده که این برنامک‌ها در پس‌زمینه هیچ کار مفیدی انجام نمی‌دهند و تنها با هدف نمایش تبلیغات و کنترل گوشی کاربر منتشر شده‌اند.
 ١٢:٠٠ - يکشنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب‌پذیری اجرای کد دلخواه Apache Tomcat CGI Servlet
یک آسیب‌پذیری در Apache Tomcat CGI Servlet، می‌تواند به یک مهاجم ناشناسِ از راه دور این امکان را بدهد تا کد دلخواه را در سیستم هدف، اجرا کند. این آسیب‌پذیری زمانی رخ می‌دهد که enableCmdLineArguments در یک سیستم ویندوز فعال باشد و محیط اجرای جاوا (JRE)، آرگومان خط فرمان را به سیستم هدایت کند. یک مهاجم می‌تواند از طریق هدایت آرگومان‌های خط فرمان به سیستم تحت‌تاثیر قرار گرفته، از این آسیب‌پذیری‌ها سوء استفاده کند. یک سوء استفاده موفق می‌تواند این امکان را به یک مهاجم بدهد تا کد را در سیستم هدف اجرا کند.
 ١١:٠٠ - پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نیاز فوری به وصله محصولات Adobe
فکر نیاز به به‌روز‌رسانی نرم‌افزار همیشه آزار دهنده بوده است، به خصوص اگر مجبور به به‌روز‌رسانی ویندوز باشید. اما این امر در مورد سایر محصولات نرم‌افزاری مانند آفیس مایکروسافت و مجموعه نرم‌افزاری Adobeاعمال می‌شود. همزمان با آخرین سه‌شنبه وصله که در آن ویندوز آخرین به‌روز‌رسانی‌های خود را ارائه نمود، برخی از محصولات Adobe مانند Acrobat و Acrobat Reader نیز به‌روز‌رسانی شدند. لطفا چند دقیقه برای دانلود و به‌روز‌رسانی وقت بگذارید؛ چرا که انجام این کار می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.
 ١٦:٠٠ - چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقص جدید روز صفر ویندوز، وصله شد
جالب است بدانید که سیستم‌عامل ویندوز تا به حال ۵۰ میلیون خط کد داشته است بنابراین جای تعجب نیست که دائما آسیب‌پذیری‌های جدیدی در کدهای ویندوز کشف می‌شود. کد بیشتری برای وصله این آسیب‌پذیری‌ها افزوده شده است و این کد افزوده شده می‌تواند سهوا آسیب‌پذیری‌های بیشتری را معرفی کند.
 ١٦:٠٠ - چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تحلیل بدافزار اندرویدی Calendar.apk
مطابق گزارش مرکز مدیریت و پاسخگویی به رخدادهای امنیتی فاوا همراه اول و بررسی های بعمل آمده توسط مرکز ماهر بدافزار اندرویدی Calendarکه با عنوان یک تقویم ایرانی در شبکههای اجتماعی تبلیغ میشود، بعد از نصب با نام «تقویم ثمین» در فهرست برنامه های نصب شده در تلفن همراه قرار میگیرد. این بدافزار هنگام نصب، هیچ مجوزی را از کاربر درخواست نمیکند اما پس از اجرا، درخواست مجوز دسترسی به تصاویر، رسانه و فایلهای روی دستگاه را دارد.
 ١٦:٠٠ - سه شنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>