میزان استفاده از لپ‌تاپ‌ها و محبوب‌ترین برندهای آن‌ها در دنیا
۶۳ درصد از کامپیوتر‌های شخصی را لپ‌تاپ‌ها تشکیل می‌دهند. اگرچه از دیدگاه مصرف‌کننده، افراد بیشتری لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها را برای اجرای ویندوز انتخاب می‌کنند اما هنوز هم کامپیوترهای رومیزی منسوخ نشده‌اند. احتمالا یکی از دلایل انتخاب لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها، راحتی و آزادی عمل و دلیل دیگر افزایش قابل توجه در عملکرد می‌باشد. در طی سال‌های گذشته، پردازنده‌های تلفن همراه و حتی‌ GPU ها به طور قابل توجهی قوی‌تر شده‌اند و تقریبا می‌توانند با همتایان دسکتاپ خود رقابت کنند. از سوی دیگر، هنوز هم کامپیوترهای رومیزی به ویژه در زمینه‌هایی همچون بازی یا برنامه‌های با بهره وری بالا مانند توسعه نرم‌افزار یا ویرایش چند رسانه‌ای سرعت بالاتری دارند. شکل زیر میزان استفاده از لپ‌تاپ‌ها را در مقایسه با کامپیوتر‌های رومیزی نشان می‌دهد.
 ١٥:٠٠ - يکشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
افشای اطلاعات شخصی صدها نفر از سیاستمداران آلمانی در توییتر توسط هکر‌ها
آلمان با بزرگترین هک در طول تاریخ خود مواجه شده است. گروهی از هکرهای ناشناخته، داده‌های شخصی بسیار حساس را از بیش از ۱۰۰ سیاستمدار آلمانی، از جمله Angela Merkel، صدراعظم آلمان،Dietmar Woidke نخست وزیر ایالت براندنبورگ، همچنین هنرمندان آلمانی، روزنامه‌نگاران و افراد مشهور یوتیوب، فاش کرده‌اند.
 ١٤:٣٠ - يکشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار WordPress در خصوص نسخه‌‌های تاریخ گذشته‌ی PHP
در دسامبر سال گذشته، سیستم مدیریت محتوا(CMS) متن‌باز و رایگان اعلام کرد ۸۵% از وب‌سایت‌هایی که WordPress ۵.۰ را اجرا می‌کنند، از PHP ۵.۰ یا بیشتر استفاده می‌کنند. PHP ۵.۶ پایین‌ترین نسخه‌ی PHP است که سایت‌های WordPress به آن نیاز دارند و به مدیران سایتی که نسخه‌های تاریخ گذشته‌ی PHP را استفاده می‌کنند، هشدار داده می‌شود. این هشدار حاوی لینکی (در قالب یک دکمه) به یک صفحه جدید نیز است که دارای اطلاعات مربوط به چگونگی به‌روزرسانی PHP است.
 ٠٩:٠٠ - يکشنبه ٧ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
توجه به فرم‌های فیشینگی که از طریق ایمیل American Express دریافت می‌شود ضروری است
American Express یک نام تجاری است که در سراسر جهان مورد اعتماد است. هنگامی که ایمیلی را از این شرکت در صندوق پستی خود می‌بینید، به طور خودکار فکر می‌کنید که هیچ مشکلی در آن وجود ندارد و اطلاعات آموزنده‌ای دارد. حال این اعتبار American Express را با هشداری در مورد کارت اعتباری خود ترکیب کنید.چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در واقع شما بر این باور هستید که این ایمیل برای حفظ امنیت شما و جلوگیری از سرقت ناخواسته اطلاعاتِ حساس است. متاسفانه، موضوع این نیست. این یک کلاهبرداری است که از نام تجاری American Express برای اهداف فیشینگ استفاده می‌کند، بنابراین از این نوع ایمیل‌ها برحذر باشید.
 ١٦:٤٥ - شنبه ٦ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی و تحلیل باج افزار BlackRouter Dark Ransomware
مشاهده و رصد فضای سایبری در زمینه ‫باج‌افزار، از ظهور فعالیت سایبری جدید مهاجمین فارسی زبان در شبکه‌های اجتماعی در زمینه توسعه و انتشار باج‌افزار خبر می‌دهد. طبق آخرین مشاهدات صورت گرفته، این فعالیت در قالب RaaS (باج‌افزار به عنوان یک سرویس) در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی در حال شکل‌گیری و رشد بوده است. با توجه اینکه امروزه کدمنبع اغلب باج‌افزارها در فضای سایبری (از جمله ‌وب تاریک) موجود بوده و قابل سفارشی‌سازی است، معمولاً مهاجمین با دانش متوسط از طریق کلاهبرداری و اخذ مبالغ هنگفت از کاربران ناآگاه و همچنین با تکیه بر روش‌های مهندسی اجتماعی، برای نیل به اهداف خرابکارانه خود از آن‌ها بهره می‌برند. یکی از فعالیت‌های اخیر این افراد در شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان، تحت عنوان پروژه BlackRouter Dark Ransomware شناخته شده است.
 ١١:٠٠ - پنج شنبه ٤ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>