شرکت Lenovo به دلیل نصب تبلیغ‌افزار در ۷۵۰،۰۰۰ لپ‌تاپ، محکوم به پرداخت ۷.۳ میلیون دلار شده است
در سال ۲۰۱۵، شرکت چینی Lenovo گزارش کرده است که ۷۵۰،۰۰۰ لپ تاپ از این شرکت، تبلیغ‌افزار (نرم‌افزاری که معمولا به صورت رایگان یا با قیمتی اندک در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و از طریق نمایش خودکار آگهی برای تولید‌کننده درآمد ایجاد می‌‌کند) از پیش نصب‌‌شده‌ای به نام VisualDiscovery را که توسط Superfish ساخته شده بود، بر روی سیستم خود دارند. این تبلیغ‌افزار، نقش اساسی در از بین بردن حفاظت‌های امنیتی آنلاینی که توسط کاربران بر روی لپ‌‌تاپشان نصب شده بود، ایفا می‌کرد؛ به داده های مالی دسترسی داشت؛ همچنین حمله مرد میانی را در ارتباطات خصوصی و امن ایجاد می‌کرد که به موجب آن مهاجمان ‌می‌توانستند به سیستم، دسترسی آزاد داشته و در ارتباطات رمزگذاری شده جاسوسی کنند.
 ١٥:٠٠ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
گوگل کروم ۷۱ امکانات امنیتی جدیدی را با خود به همراه خواهد آورد
گوگل با انتشار کروم ۷۱ به جنگ تبلیغات اینترنتی می‌رود! کروم ۷۱ در صورتی که وب‌سایتی شروع به ارائه تبلیغات نامناسب کند، با سرعت تبلیغات مورد نظر را حذف می‌کند تا از نمایش آن تبلیغات به کاربران جلوگیری و از انتشار چنین تبلیغاتی در اینترنت ممانعت شود.
 ١١:٠٠ - پنج شنبه ٨ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
افزایش ۴۰۰ درصدی حملات مخرب بر علیه اپل
اپل به سیب چشمان علاقمندان به جرایم سایبری تبدیل شده است. براساس آخرین فهرست شاخص تهدید جهانی Check Point، این شرکت بارها مورد هدف حملات مخرب قرار گرفته است. این گزارش حاکی از برخی حقایق جدید در مورد افزایش ناگهانی حملات مخرب بر علیه دستگاه های اپل می‌باشد. در ماه سپتامبر تقریبا ۴۰۰ درصد افزایش در حملات آیفون ثبت شده است. این گزارش نشان داد که این افزایش عمدتا در دو هفته آخر ماه سپتامبر مشاهده شده، زمانی که حملات علیه کاربران مرورگر Safari نیز به طور چشمگیری افزایش یافت....
 ١٠:٠٠ - سه شنبه ٦ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
هدف قرار دادن سیستم های لینوکسی با بدافزار استخراج ارز مجازی
یک بدافزار استخراج ارز مجازی به نام KORKERDS کشف شده است که در Rootkit قرار دارد و سیستم هایی که دارای سیستم عامل لینوکس هستند را هدف قرار می دهد تا از این طریق ارز مجازی استخراج کند.
 ٢٠:٠٠ - شنبه ١٩ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
‫ امکان استفاده از آسيب‌پذيری وصله‌نشده در مايکروسافت ورد در حملات فيشينگ
محققان، ‫آسیب‌پذیری وصله‌نشده‌ای را در ویژگی "Online Video" مایکروسافت کشف کرده‌اند که به مهاجمان، امکان ارسال فایل‌های مخرب به سیستم قربانی را می‌دهد. این اشکال هنگامی رخ می‌دهد که کاربر، یک ویدئو را از طریق ویژگی "Video Online" در یک سند ورد تعبیه کند. این آسیب‌پذیری در فایل ".xml" وجود دارد که در آن، پارامتر "embeddedHtml" به یک کد iframe در یوتیوب اشاره دارد. هکرها می‌توانند کد iframe فعلی یوتیوب را با HTML/JavaScript مخرب که توسط اینترنت اکسپلورر ارائه می شود، جایگزین کنند...
 ١٤:٠٠ - يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>